Szkolenie podstawowe to szkolenie, które musi przejść każdy kursant przed przystąpieniem po raz pierwszy do egzaminu państwowego. Składa się ono w 2 części: teoretycznej i praktycznej.

Zajęcia teoretyczne w naszym ośrodku odbywają się w sali wykładowej w Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia w Poznaniu (os. Stefana Batorego 101, 60-687 Poznań).
Przed rozpoczęciem kursu, na spotkaniu organizacyjnym, ustalamy terminy zajęć teoretycznych. Staramy się dobrać takie dni i godziny zajęć, aby nasze spotkania najbardziej pasowały do Waszych potrzeb.
W trakcie zajęć teoretycznych, oprócz zdobywanej wiedzy z zakresu zasad ruchu drogowego oraz techniki kierowania pojazdem, wspólnie z wykładowcą rozwiązywane są pytania testowe z egzaminu państwowego. Jako pomoce naukowe, otrzymacie Państwo materiały dydaktyczne, które w łatwy i szybki sposób przygotują Was do praktycznej jazdy samochodem.

Zajęcia praktyczne
Po zakończeniu części teoretycznej rozpoczyna się część praktyczna kursu.
Szkolenie praktyczne odbywa się na samochodach Renault Clio III takich samych jak na egzaminie. Dbając o Wasze i nasze bezpieczeństwo zawsze jeździmy sprawnymi technicznie pojazdami. Rozumiejąc obawy związane z prowadzeniem samochodu po raz pierwszy, stwarzamy miłą atmosferę ułatwiającą Wam zdobycie niezbędnych umiejętności do uzyskania upragnionego prawa jazdy. Jazdy rozpoczynamy w miejscu wyłączonym z ruchu, by zminimalizować stres towarzyszący pierwszym chwilom spędzonym za kółkiem. Kolejnym etapem nauki jest poruszanie się po drogach o małym natężeniu ruchu, by stopniując poziom trudności na ostatnich godzinach swobodnie i pewnie poruszać się po „trasach egzaminacyjnych”. W trakcie szkolenia nie zapominamy także o jeździe poza obszarem zabudowanym. Przygotowując do egzaminu praktycznego uczymy jeździć po łuku identycznym jak w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Szkolenie zakończone jest egzaminem wewnętrznym, przeprowadzanym na zasadach egzaminu państwowego, który sprawdza Wasze umiejętności i daje większą pewność siebie na egzaminie w WORD.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy dwa pakiety szkolenia:

Pakiet standard i pakiet premium